Тема: Категорії спортивного велотуризму  (Прочитано 5219 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« : 26.06.2010, 08:47:15 »
В спортивному туризмі є категорії складності маршрутів, що кваліфікуються за відстанню, протяжністю в часі, складністю і кількістю перешкод. Всього буває 6 категорій складності. Ці категорії також прирівнюються до спортивних розрядів.
1-3 - І-ІІІ розряд, 4-КМС, 5-МС, 6-МСМК.
Крім того спортивні розряди можна здобувати у різних змаганнях з велотуризму. А ось категорію можна отримати подолавши той чи інший маршрут.

1-а категорія  - відстань 250 км, тривалість 6 днів. Маршрут не регламентується.
2-а - 400 км, 6-8 днів, не менше 150 км грунтовки або 800 км без грунтовки.
3-я - 500 км, 8-10 днів, не менше 200 км грунтових доріг, польових та лісових стежок або 1000 км асфальту.
4-а - 600 км, 10-13 днів, Не менше 300 км грунтових доріг, польових та лісових стежок, або 1200.
5-а - 700 км, 13-16 днів,не менше 400 км  грунтових доріг з піщаними або заболоченими ділянками, по лісових хащах з подоланням водних перешкод вбрід.
6-а  -800 км, 16-20 днів, Не менше 500 км доріг, що важко долаються  на заболочених чи піщаних ділянках, лісових хащах, подолання річок з наведенням не менше однієї переправи.

Детальніше можна подивитися в долученні.

В Україні у Федерації спортивного туризму є описані еталонні категорійні маршрути. Категорійність інших визначається у порівняні  з ними. Маршрут 6-ої категорії має проходити територією іншої держави. За нього присвоюється звання МСМК.

Для чого це існує?
Взагалі у світі, окрім як в країнах СНД такої кваліфікаційної системи в туризмі немає. Ця система народилася в Радянському Союзі як один з етапів підвищення обороноздатності населення і стимулювала щоразу долати складніші перешкоди. Відповідно існувало певне бюджетне фінансування, а тут вже без класифікаційної/кваліфікаційної системи нікуди.

Для чого це нам зараз - здавалося б ні для чого - про бюджетні гроші всякі неолімпійські види спорту вже давно забули, і обороноздатність відповідно також нікого не цікавить. Проте є деякі "плюси".
1. Коли ви збираєтесь в похід з незнайомими людьми (а чим складніший похід, тим важче підібрати компаньйонів), достатньо поцікавитись яку категорію має товариш.
2. Все одно є стимул якогось особистого росту.
3. Якщо ви підете на роботу в туристичну фірму, скоріш за все, вам за категорію будуть платити більше.
4. Заразу ВР готується, обговорюється законопроект, за яким інструктора-провідники активного туризму будуть змушені мати відповідну кваліфікацію для проведення турів. І ця кваліфікація буде визначатися категоріями пройдених маршрутів.

[вкладення вилучене Адміністратором]
« Останнє редагування: 26.06.2010, 09:06:16 від Zombie »

Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 26.06.2010, 09:21:54 »
Цитувати
Для чого це нам зараз
як на мене в першу чергу для того щоби знати хто до чого вартий... тобто мені з моїм першим водним на 5ту річку нєфіг пертись...

доречі... варто тут ввести внутрішню класифікацію для означення майбутніх покотеньок...
типу: відстань(категорія), покриття, темп... тоді кожен зможе наперед оцінити свої можливості і не тормозити групу, чи загнавшись буде спокійно чекати знаючи, шо поїхав в матрас... понятно шо "зубри" вже давно знають один одного, і хто як і куда їде, але молодіжі багато, їм не помішає знати в шо ввязуються...

Дописано : 26.06.2010, 10:56:01
по статті... якшоби ше уточнити як зробити похід категорійним, хто за це відповідає і з ким і по чом домовлятись. ну і чи офіційно пустять в категорійний 3й, якшо нема 1го, а якшо пустять то яку кат. буш мав після... я колись тим цікавився, але вже збився, бачу шо ше є люди готові таке почитати
« Останнє редагування: 26.06.2010, 10:56:01 від teodor4ik »

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #2 : 27.06.2010, 22:54:24 »
Я свого часу так зрозумів, що в Тернополі тим ніхто толком не займається.
Хоч це все, певною мірою, "попугаї", але я би хтів мати якісь досягнення в улюбленій справі.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #3 : 28.06.2010, 08:11:56 »
Я свого часу так зрозумів, що в Тернополі тим ніхто толком не займається.
Хоч це все, певною мірою, "попугаї", але я би хтів мати якісь досягнення в улюбленій справі.
В Тернополі є своє МКК (маршрутно-кваліфікаційна комісія). Наскільки я знаюї вона має право випускати на маршрут до третьої категорії. Можливо, вже й вищої.
А спортивним походами займаються Tурклубівці.  
http://forum.tourclub.te.ua
« Останнє редагування: 28.06.2010, 09:29:48 від Zombie »