Тема: новачку - Купив ровер? не забудь про аксесуари!  (Прочитано 4479 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 21.06.2010, 23:21:02 »
Не думайте, що після покупки велосипеда Вам залишиться лише крутити педалі і насолоджуватися дорогою! Велосипед вимагає додаткових фінансових внесків - придбання аксесуарів.

Придбання аксесуарів залежить від ваших потреб і області застосування велосипеда. Звичайно, вимоги у всіх різні, але пам'ятайте, що не варто увішувати велосипед, як новорічну ялинку. Це і зайві витрати, і зайва вага, і повна відсутність гарантії, що з Вашого надійно пристебнутого біля магазину велосипеда не знімуть всю цю дорогу амуніцію, поки Ви стоїте в черзі. Встановлюйте на велосипед не найкрасивіше і вигадливе, а саме необхідне і практичне!

Велошолом. Перше, про що Вам потрібно подбати при підборі аксесуарів, - це обладнання для безпеки. Більшість серйозних травм на велосипеді включає травми голови, яких можна уникнути, користуючись шоломом. І знову-таки: вибираючи в магазині шолом, керуйтеся не міркуваннями моди і краси (Ви не капелюх прийшли купувати), а зручністю. Шолом повинен добре "сидіти" на голові і правильно затягнутим, щоб виконувати свою справжню функцію. Попросіть консультанта допомогти Вам з підбором і настроюванням шолома. Наявність шолома на голові має стати обов'язковим правилом для Вас, навіть якщо Ви вирішили неспішно покататися по рівній дорозі! Надійно застібайте пряжку на підборідді під час їзди.

Фара необхідна для освітлення дороги і позначення велосипеда при їзді в темний час доби. Фари з живленням від генератора(динамки) вже стали рідкістю. Сучасні фари зазвичай живляться від батарей або акумуляторів, розташованих в корпусі фари, що у поєднанні з швидкознімним кріпленням дозволяє використовувати їх і в якості переносного ліхтаря. Освітлення дороги такими фарами прийнятне, але маленький час роботи, близько 3 годин на одному комплекті батарей при потужності галогенної лампи в 2-3 Вт, помітно обмежує їхні можливості. Існують фари з виносними акумуляторами великої місткості, які зазвичай кріпляться під флягодержатель або в спеціальній сумочці на рамі. Велика вага акумулятора (0.5 - 1.5 кг) компенсується великим часом роботи і значно кращим освітленням дороги. В останні роки на ринку з'явилася велика кількість фар на надяскравих світлодіодах. Світловий потік від 3-7 світлодіодів менший, ніж від галогенної лампи, але тривалість роботи в кілька десятків годин від одного комплекту батарей компенсує цей недолік. Існують і комбіновані фари.
Якщо Ви їздите в темний час доби, то Ваш велосипед також повинен бути обладнаний ліхтарями, щоб Ви могли бачити дорогу і щоб інші учасники руху бачили Вас. За Правилами Дорожнього Руху велосипед, як і всі інші транспортні засоби, в темний час доби має бути освітлений білим ліхтарем спереду і ззаду червоним. До речі, світловідбивачі, встановлені на Вашому велосипеді, не замінять Вам ліхтарів!

Будь-який вид катання, а особливо їзда по бездоріжжю, припускає наявність у повітрі пилу і бруду, а також комах, тому бажано завжди кататися в захисних окулярах - темних в сонячну погоду і прозорих у похмуру. Більшість велосипедних магазинів має у продажу захисні окуляри, деякі моделі яких оснащені змінними лінзами.

Крила(болотники) стануть в нагоді для захисту Вашого велосипеда від грязі і води, що летить з-під коліс . З огляду на клімат середньої смуги, крила необхідні практично на будь-яких велосипедах, окрім спеціалізованих. Крила зустрічаються декількох видів: відносно короткі швидкоз'ємні пластикові крила з кріпленням на раму або на підсидільний штир, а також довші, які добре охоплюють колесо металопластикові або металеві стаціонарні крила. Короткі крила зазвичай встановлюються на гірські велосипеди, рідше на гібридні і шосейні. Вони зручні тим, що їх можна швидко зняти з велосипеда без використання ключів, вони практично не ламаються і мають малу вагу. Головний їхній недолік - низький захист від грязі: від коліс відсікається лише основний її потік. Довгі стаціонарні крила захищають багато краще, але зазвичай мають маленькі грязеві просвіти. Тому вони більше підходять для дорожнього застосування на гібридних, міських і інших велосипедах, включаючи і гірські.

Якщо Ви плануєте проводити зі своїм велосипедом багато часу, Вам варто витратитись на таку корисну річ, як велокомп'ютер. Він незамінний для оцінки різних даних про рух велосипеда: від поточної швидкості і денного пробігу до інтервалів обслуговування.

Роги, які часто встановлюють на велосипедах, виконують відразу кілька функцій. При тривалому русі вони дозволяють, міняючи хвати керма, відпочивати м'язам рук, змінювати нахил тулуба. Роги зручні для більш широкого хвата при силовому педалюванні в гору. При падіннях вони захищають руки від пошкоджень. Роги найкраще встановлювати на гірські велосипеди і гібриди з прямим кермом.

Якщо ви не любите їздити з вантажем в заплічному рюкзаку, але час від часу вам необхідно щось перевозити, то вам стане в нагоді багажник. Більшість багажників встановлюються на верхні пера заднього трикутника рами велосипеда. Такі багажники, залежно від виконання, дозволяють перевозити від 10 до 50 кг вантажу. Найдешевші багажники виконані із сталевого прутка, але вони або дуже важкі, або зовсім недовговічні. Багажники з алюмінієвих трубок помітно міцніші і легші. Однак пам'ятайте, що при поганому кріпленні багажника до велосипеда він досить швидко може потріскатися від дії циклічних навантажень.

Замок з тросом або ланцюгом може стати в нагоді, якщо ви плануєте на короткий час залишати велосипед без нагляду. Оскільки велика частина сучасних велосипедів комплектується колесами з ексцентриковими механізмами, слід купувати замок з тросом або ланцюгом такої довжини, щоб вона дозволяла охоплювати не тільки раму велосипеда, але й ті колеса. Тим не менше пам'ятайте, що будь-який велосипедний замок і ланцюг не дуже міцні, і бажано не залишати велосипед надовго в сумнівних місцях.

Велосипедна фляга і утримувач для неї стануть в нагоді Вам в тому випадку, якщо Ви плануєте тривалі поїздки. Їх зручно використовувати для пиття на ходу. Втім, часто буває цілком достатньо тільки флягодержателя, в який можна ставити різні пластикові пляшки.