Тема: Варикоз і вєлік  (Прочитано 14549 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 28.09.2009, 00:11:23 »
В мене на роботі в одного мужика вже більше року проблеми з варикозом вен на ногах. Цілу весну проходив в бінтах еластичних, на осінь готувався на операцію. Ну я йому в червні ровер і підсунув щоб він зранку на роботу не на розвозці їздив, а на своїх двух (прокидатись став на пів години пізніше), їхати йому 8 км в один кінець. Перший раз в нього получилося за 50 хв., тепер за 25 доїзжає. Бінти не надягає вже 2 місяця, ноги майже не болять. Правда я попав в чорний список його родичів, які його все одно на операцію ломають, але ви би бачили його щасливу рожу коли він зранку приїзджає на роботу.
Сьогодні зробив йому першу <дорослу> поїздку - об'їзна Тернополя. Їхали помалу, за 2 год. проповзли, в кінці з непривички він канєшно здав. Тепер питання до веломедиків: яке навантаження при варикозі можна давати і чи можна взагалі, щоб ноги не загробити?

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 28.09.2009, 10:37:52 »
Вітаю!
Перепрошую за деякий офтоп, але...

Гадаю Ти міг допомогти не стільки лікуванню варикозу, як наслідку, а лікуванню причин. Адже будь-яка хвороба є наслідком, а ровер, то зміна стилю життя і частково світогляду.
Тут не останню роль, мабуть, продукти відіграють.

Але цікавить подальший стан справ, тому будь ласка, інформуй.

ps. Маю дядька, який за освітою лікар, довгий час працював у тій сфері, зараз вже ні. Але нещодавно оповідав свої балачки з деякими хірургами Тернополя, то це жах: фаховий рівень, етика і бажання що не-будь різати, щоб зірвати грошву.
Вчуся їздити на ровері.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #2 : 28.09.2009, 12:40:42 »
та я щось думаю що родичі у того чоловяги хірурги. Бо чого вони так до тої операції причіпились. Явно хочуть бабла зрубати з нього  :)
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 28.09.2009, 13:30:10 »
Гадаю треба послухати якомога більше людей, почитати в інеті і робити якісь висновки.
Вчуся їздити на ровері.

Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 28.09.2009, 15:27:34 »
Родичі в нього: тітка в селі і мама в Магадані, яка грощі на операцію і дає. Так що на бабло розводу нема.
Я за нього трохи вчора розпереживався, бо після приїзду в 11-00 він півтори години відлежувався в ванній, потім до 4 спав мертвим сном, а потім до вечора ходив на ватних ногах по хаті (гарна відмазка від жінки). Не сподівався що після 30 км таке буває. Ну нічо до ранку відійшов, навіть на роботу на вєліку приїхав.

CoRacK

  • Гість
« Reply #5 : 28.09.2009, 16:15:36 »
В мене на роботі в одного мужика вже більше року проблеми з варикозом вен на ногах. Цілу весну проходив в бінтах еластичних, на осінь готувався на операцію. Ну я йому в червні ровер і підсунув щоб він зранку на роботу не на розвозці їздив, а на своїх двух (прокидатись став на пів години пізніше), їхати йому 8 км в один кінець. Перший раз в нього получилося за 50 хв., тепер за 25 доїзжає. Бінти не надягає вже 2 місяця, ноги майже не болять. Правда я попав в чорний список його родичів, які його все одно на операцію ломають, але ви би бачили його щасливу рожу коли він зранку приїзджає на роботу.
Сьогодні зробив йому першу <дорослу> поїздку - об'їзна Тернополя. Їхали помалу, за 2 год. проповзли, в кінці з непривички він канєшно здав. Тепер питання до веломедиків: яке навантаження при варикозі можна давати і чи можна взагалі, щоб ноги не загробити?
Давати навантавення не просто можна, а необхідно. В нижніх кінцівках кров по венах тече проти сили тяжіння, тому у організмі є певні анатомічні пристосування: глибокі вени проходять міх м’язами і при м’язевому скороченні кров проштовхується вище. Тобто фактично працює так званий «м’язевий насос». Я гадаю, що всім відоме відчуття неприємної важкості в ногах при довгому стоянні. А досить хоч трохи походити, то відразу стає значно легше, бо зникає застій в венах ніг. Отже ЛФК(лікувальна фізкультура) має першочергове значення в профілактиці чи попередженні прогресування варикозного розширення вен. Тому помірна їзда на велосипеді не тільки не зашкодить, але й принесе таку користь, якої не зможуть дати ні ліки, ні тим більше операція, яка є доволі травматичною.
Я вважаю, що якщо не має прогресування хвороби і немає тромбозу і запалення вен, то операція при регулярній фізичній активності просто не потрібна. Правда тут є зворотня сторона медалі при надмірних фізичних навантаженнях, може бути протилежний ефект хвороба почне прогресувати, тобто необхідно вибрати ту «золоту середину» при якій, навантаження буде достатнім для профілактики і не буде викликати прогресування хвороби. На рахунок хірургів, то тут завжди буди приблизно так: я зробив операцію, виписав з лікарні, а далі мастіть собі голову самі. Рідко хто з них дає рекомендації з профілактики подальшого розвитку захворювання. Крім того операція абсолютно не вирішує проблеми, бо забираються вени які в даний час уражені, але на ті судини що залишилися припадає підвищене навантаження, і захворювання рано чи пізно знову з’явиться, якщо не займатися тою самою лікувальною фізкультурою.
Я як лікар скажу так, варіантів тут небагато:
1) оперуватися і потім всеодно прийдеться займатися ЛФК або ж повторні операції не минучі.
2) продовжувати займатися ЛФК(помірна їзда на велосипеді, плавання в басейні, легкі прогулянки щодня) і забезпечити профілактику застою крові в венах і відповідно зупинити прогресування захворювання, тобто в даному випадку операція може бути необхідна лише в крайніх випадках(тромбоз чи запалення вени чи вен, чи швидке прогресування).
Навіть якщо прогресування хвороби і буде, то відбуватиметься воно в рази повільніше, ніж без ЛФК. А родичам треба пояснити, що операція це лише тимчасовий вихід з ситуації, і вона не забирає причину захворювання, а лише поглиблює її, без подальших занять ЛФК.
Як я зрозумів той чоловік хворіє не довго і рівень його фізичної активності достатній раз ноги практично не болять. В даному випадку можна сподіватися не тільки на припинення прогресування хвороби, а навіть повне її зникнення при правильному фізичному навантаженні. Для початку думаю йому не варто їздити з середньою швидкістю більшою 20 км/год і не давати надмірних прискорень та не дуже рвати під підйоми. 15-20 км в день вважаю буде більш, ніж достатньо але не забороняється і епізодично поїздки поза 20 км, головне без фанатизму, їхатися має легко без надмірного навантаження, в надто тривалі поїздки теж не варто їздити.
 
Ось декілька лінків де згадується велосипед, як засіб профілактики варикозного розширення вен:
http://bibliotekar.ru/464/19.htm
http://health.wild-mistress.ru/wm/health.nsf/publicall/8C6726FC7A5955CAC32573F90047F340

Також не треба забувати вживати достатню кількість рідини 1,5- 2,0 л на добу та правильно харчуватися.
Ось цитата:
"Пусть это не удивляет, но правильное питание также является способом предотвращения венозных заболеваний, поскольку жирная или острая пища, злоупотребление алкоголем и прочие вредные привычки способны спровоцировать нарушение работы наших кровеносных сосудов. Не стоит забывать и о народных средствах. Зверобой, клюква, конский каштан, брусника, листья лопуха обладают давно проверенными лечебными свойствами."

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #6 : 28.09.2009, 16:32:12 »
ну всьо. Питання вичерпано. Родичам можна давати лінк на цю тему, бо Корак у нас лікар, і його думку можна вважати думкою компентентної(що у медицині що у велосипедах  :)) НЕЗАЦІКАВЛЕНОЇ особи.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 28.09.2009, 16:52:03 »
Дякую. Я взагалі то на відповідь Корака і чекав.

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #8 : 28.09.2009, 17:04:38 »
Avanar, ми взагалі то всі на неї чекали :)
Дуже вже цікава тема )

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 28.09.2009, 20:34:58 »
Я, до речі, чую що для серця ровер якось трохи є корисний.
Минулого року(мав деякі дуже нервові моменти) - серце поколювало (не те що важко, але неприємні відчуття були), зараз, після їзди півроку вже не відчуваю.
Вчуся їздити на ровері.

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 29.09.2009, 10:14:59 »
Гарна відповідь Васлю.

На велосипеді тренується серцево-судинна система. Читав щоб для того щоб був гарний ефект потрібно проїжджати в середньому 25-30 км в день

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 29.09.2009, 16:18:46 »
На велосипеді тренується серцево-судинна система. Читав щоб для того щоб був гарний ефект потрібно проїжджати в середньому 25-30 км в день

насправді ровер тут опосередковано задіяний...

шось мені ся здає шо історично так склалось, шо людина як біологічний вид, для того щоби вижити мала рухатись, і багато. тому так сталось, що "заточений" на рух організм який сидить цілий день на охфісі банально працює далеко не в тому режимі в якому мав би. Отож від того і всі хвороби, і як наслідок шоби не хворіти тра рухатись... при чом тут ровер? я наприклад ніколи не роблю зарядки... в падло! тому і кипив ровер, щоби бодай по дорозі на офіс і назад троха розігнати організьм...

В общем ровер то просто засіб для самоорганізації і насправді майже всерівно чи ти педалюєш, чи бігаєш чи плаваєш, чи банально зранку гантельки тягаєш...

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 29.09.2009, 20:06:33 »
2teodor4ik

Але ровером можна хто зна куди заїхати, а потім треба ще докласти зусиль, щоб доїхати додому.
А коли біжиш, то відстань буде мабуть не такою великою.
І навантаження ровер дає більше.
Наприклад, їжджу я на дачу - пішки довше йти, ровером менше, але навантаження не порівняти на скільки більше(вгору-вниз, іноді 1-а передача взагалі).

Але ходити також треба....
Вчуся їздити на ровері.

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #13 : 02.10.2009, 01:07:26 »
Короче виходить як все.
Цивілізація і прогрес призводять до деградації людини.
Є купа різних м"язів і суглобів, які просто не задіюються,
не отримують розрахованого навантаження і амплітуди рухів.

І виходить, що після офісної роботи тре йти у спортзал.

Але мені саме більше подобається бути на природі.
А що в місті будеш робити цілий день надворі.
Городу нема. Господарки нема. Садка нема.
Коло худоби не тре ходити.

Як і вирвешся між робочими днями на природу, в гори, в ліси чи на море -
то не знаєш де подітися, чим себе зайняти.

Доводиться викручуватися і "придумувати велосипед" :)

Як не крути - світить Шприха...
В наступному житті певно буду качкою...

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #14 : 02.10.2009, 09:44:18 »
Але мені саме більше подобається бути на природі.
А що в місті будеш робити цілий день надворі.
Городу нема. Господарки нема. Садка нема.
Коло худоби не тре ходити.

Ідеалізована точка зору :).
Пригадати тих бабусів і дідусів, які все життя живуть на природі (садок, худоба, город - ґосподарка одним словом) - чогось вони такі покручені ревматизмами, вивихами і різними болячками - шо аж ніяк не вписується в парадигму щасливого життя. Живуть, правда, довго... часом.. :)