Тема: Велодень 2017, неуважність, падіння, травми  (Прочитано 9776 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« : 12.06.2017, 23:31:51 »
Усім привіт,
   За  проханням колег вирішив повернутись до писемності і розказати Вам про не контактний і не бойовий вид спорту, а саме Катання на Велосипеді і як воно буває. *inspiration*

   Суть даного заняття полягає в тому щоб присісти на залізного коника з двома колесами і педальками. Круговим обертанням своїх нижніх кінцівок приводити пристрій до руху.
Швидкість руху в більшості випадків залежить від сили та витривалості нижніх кінцівок.
Також в цьому дійстві приймають участь і верхні кінцівки котрі повертаючи важіль, що зветься рулем, допомагають рухатись в потрібному напрямку та зменшувати натхнення нижніх кінцівок.
Та самим основним м’язиком в даному дійстві є Мозок. Даний м’язик через Ваші оченята, вушка і відчуття 5 точки отримує інформацію, дальше обробляє і посилає певні сигнали кінцівкам для відповідних реакцій.
Проте через певні збої в роботі або непрокачаність основного м’язика зазначений не контактний і не бойовий вид спорту перетворюється на контактний і бойовий із застосуванням різних технік.

Як Ви всі знаєте вчорашньої Неділі, 2017 06 12, відбувся у м.Тернополі Велодень і велопробіг містом. В даному заході прийняла участь велика кількість різновікових учасників. Від 3 рочків до похилого віку .
Стартували з Театрального майдану в сторону східного масиву до Збаразького кільця – вул. Київська – Злуки – Крушельницької – ТНЕУ – Миру – Руська і фініш на Театральному майдані.

Я з Своїм карапузиком (3р.) у велокріселку проїхали успішно весь маршрут без пригод, окремо і в корпоративній колоні, окрім фінішу  :(. Перше моє падіння з дитиною за всі проїжджені мною кілометри. Перша в житті сутичка з іншим велосипедиком. І перше падіння з велописеда з 2008 року, про нього була окрема історія.

Як Ви знаєте на театральний майдан є дві дороги з сторони вул. Руської.
Одна біля готелю Україна, з бруківкою, кудою стартувала і фінішувала основна колона.
Інша біля міського віділення поліції (під аркою). Оскільки мій карапуз поповняв запас рідини в організмі з питтєвої системи, а я під час цього їхав доволі повільно, я вирішив відділитись від основної колони і поїхати спокійнішою дорогою біля поліції, по рівному асфальті. Виїжджаючи на майдан в напрямку руху фінішних воріт,  я помітив молодика, що відділився від основної колони, з протилежної сторони.
Цей завзятий чоловік прямував радіальним напрямком в хорошому темпі кінцівок в мою сторону. Очікуючи, що з лівої сторони проженеться чувак я дав трошки правіше і спокійно рухався до фінішу. Тим часом  завзятий чоловік не дивлячись куди рухається наближається до мене і на превеликий жаль про те, що він їде і тупо дивиться в іншу сторону я помітив занадто пізно. Мій вигук вже не дуже допоміг уникнути контакту.

   Будучи з вело кріслом і карапузом в ньому я рухався із малою швидкістю і не мав змоги прискоритись чи зробити різкий маневр щоб уникнути удару і тому вирішив пригальмувати щоб удар принаймні прийшовся на мене, а не в карапуза.
Так і відбулось Радісна особа в останню мить подивилась на мене і лобовим ударом довбанулась в мене збоку :roverbike:.  По траєкторії руху удар відбувся з лівої сторони в передній перемикач, що вивернуло мій руль, далі писок об писок і як результат падіння велосипеда з дитиною в праву сторону.
Хвиля емоцій заповнила мій  мозочок  >:( і в сторону винуватця полетіли вигуки помірно нецензурного характеру :russian:. Оскільки основна увага була прикована до дитини, я дуже перелякався чи не відбувся перелому руки в лікті, з очевидного. Також незважаючи на те, що на голові шолом, удар у голову є удар і для малої дитини падіння в шоломі з такої висоти на бруківку, на мою думку, достатньо для струсу.
Поки я оглядав дитину, завзятий чоловік наче був поруч і щось там ще говорив, виправдовувався мол рухався по траєкторії, то треба було таке ляпнути :o. Навряд чи в його мозочку виникла ідея поки я оглядаю дитину пошукати швидку чи запропонувати супровід до лікаря, тощо. Зате прийшла ідея звалити, мабуть потоку моєї підсвідомості було достатньо. Після того як я закінчив огляд дитини і справді був готовий з ним про щось говорити його слід простиг. Дальше пішов ушкоджений байк і я з підбитим оком. Походу то основний удар, прямо як хтось гарненько зацідив кінцівкою.  Навіть і не віриться, що то була сутичка на металевих конях. До вечора воно гарненько набрало, підпухло і дещо утруднило кругозір, а на ранок розійшлось і тепер я з красивим фінгалом під Оком.

Як підсумок можу зазначити, що маючи карапуза на борту треба бути не просто дуже уважним, а й враховувати, що інші можуть бути геть неуважними і їхній мозочок попри все ну ой як не хоче дотримуватись елементарних правил й дивитись туда, куда їде. Мозок окремо, кінцівки окремо і коник котиться по траєкторії … .  *overhead*
« Останнє редагування: 12.06.2017, 23:49:04 від Tiger »

Offline YxTu

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 459
  • Карма: +5/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 12.06.2017, 23:50:55 »
похожу мав ситуацію:
рухався по велодоріжці з набережної в напрямку острівця тримаючись правої сторони, попереду гамняр(4,5 клас) на дитячому ровері. А я рухався максиму 10 - 15 км/год. малого бачив завчасно - гамняр обернувши голоу назад зігзагами по всій ширині вело доріжки рухався так і голову не вертаючи в її звичайне положення - тобто в напрямку руху велосипеда.

Я чомусь подумав що воно поверне ж колись ту голову вперед і мене побачить так і сталось коли воно з свого краю дорожки врізалось в моє передне колесо залишивши мені 8-ку і погнутий ротор а само корчилось на землі бо коліно подерло -поломку я помітив вже через 10 км після зіткнення.

Якби то був якийсь ашановод більших розмірів то боюсь було б кепсько нам обом. 

Короче краще пригальмувати завчасно і взагалі зупинитсь аніж розраховуваи що хтось там буде думати про твою безпеку...  :police: 
Сложно объяснить - просто, а просто объяснить - сложно.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 13.06.2017, 01:41:04 »
...
Проте через певні збої в роботі або непрокачаність основного м’язика зазначений не контактний і не бойовий вид спорту перетворюється на контактний і бойовий із застосуванням різних технік.
...

1. ізда на велосипеді не є спортом і не є навіть фізкультурою, хоча  тс не знає у чому різниця та і взагалі навряд чи знає шо ті слова означають
1.1. для прикладу гірські лижі є травмонебезпечними, але якщо в Буковелі на тебе наїхав чайник то ти шо зразу отримуєш чорний пояс з карате?
2. існує поняття "потенційно травмонебезпечна діяльність", тобто якщо є учасником дорожного руху треба бути готовим до різних неприємностей, а не торгувати їбалом з тої радості шо велом їдеш
3. явним чином мають місце всі ознаки порушення ПДР, шо призвело до травмування двох осіб, причому винуватець втік з місця події. тс замість того щоб повідомити поліцію, пише сам не розуміє шо на форумі
3.1. наступного разу все повториться - тс знов шукатиме хто йому соплі повитирає
4.  тс можу порадити -  напиши на майці «БОЙОВИЙ ГОПАК» і вдівай ту майку, коли ровером їдеш…

« Останнє редагування: 13.06.2017, 02:38:37 від Стечкин »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 13.06.2017, 10:10:05 »
Деколи гуляю по парку і часто бачу різні ситуації на межі аварії. Буває так, що пішохід кидається під колеса, а буває так що велосипедист голову дома залишає. Короче, не ганяйте по парку (10-15 км/год), тоді у разі зіткнення все минеться тільки матюками.

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 13.06.2017, 11:58:08 »
я думаю так кардинально називати тему Велодень падіння і травми не варто а то в учасників а вірніше організаторів на наступний раз не так багато бажання щось організувати .... хоча вас підтримую чи що - що їздити потрібно безпечно...а від велоБеспрєдєлу захисту не так багато....от їхав один хлопчик який не тримався руля на великій швидкості на спуску ....ну що можна сказати....Рай чекає його))) ............

між іншим - бачив вас напевне - на великій швидкості з дитячим кріслом прикріпленим до велосипеда і дитиною по наших дорогах - аж страшно було....чесно....з дитиною потрібно обирати дуже безпечну швидкість....не знаю але так думаю.... :nono:__
Операція "Квадрокоптер"!

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #5 : 13.06.2017, 12:19:08 »
Це все свідчить про те, що будь уважним, хоч трісни, на дорозі, це нічого не гарантує, якщо інші не такі ж уважні. Тре перестраховуватися від ідійота.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 13.06.2017, 13:22:04 »
Це все свідчить про те, що будь уважним, хоч трісни, на дорозі, це нічого не гарантує, якщо інші не такі ж уважні. Тре перестраховуватися від ідійота.

а якщо сам ідіот, тоді як ??
пояснюю, хто не зрозумів - починати треба з себе
а то наша людина хоче іздити не дотримуючись правил і взагалі нічого навколо себе не помічаючи, а коли зустрінеться з таким саме недоумком - починає голосити "ой, шо сі робить!" і обтирати шмарки об оточуючих
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #7 : 13.06.2017, 13:37:21 »
Ну, що треба самому їхати по правилах і починати із себе, то в мене само собою розуміється.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline scratch

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 13.06.2017, 14:53:16 »
З мого боку все відбувалось наступним чином: їхав до фінішу, вирішив в вузькі ворота не заїжджати, щоб не створювати аварійних ситуацій, легенько, не змінюючи траєкторії руху, накатом повертав вліво, думав собі стану під деревом в тінь, та й перечекаю весь цей "шанхай"... Аж раптом з лівого боку влітає потік інформаційного сміття і автор з дитячим кріслом позаду... Одразу дивився чи не пошкоджений малюк, на лайливого пана уваги дуже не звертав. В малого подряпина на лікті а в байкера візуальних ознак тілесних ушкоджень не узрів. Перепросив, як вмів, запитався про самопочуття і т.д., переконався що всі цілі, та й поїхав в аптеку за перекисом водню. В результаті забій лівого стегна 10-15 см діаметром, гематома на руці, неглибокі подряпини на гомілці, поламаний шолом і подряпане кермо.
Прошу вибачення в автора теми за неуважність, та спричинені внаслідок цього травми. Надіюсь на швидке одужання всіх учасників ДТП.
До-речі, цікавий збіг обставин: ДТП трапилось рівно в 13:13 за Київським часом.
Досі не усвідомлюю до кінця як це могло трапитись, враховуючи той факт, що автор бачив з якою швидкістю і в якому напрямку я рухався...

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 13.06.2017, 15:12:20 »
Прошу вибачення в автора теми за неуважність, та спричинені внаслідок цього травми. Надіюсь на швидке одужання всіх учасників ДТП.

Молодець!!!!!!!!!!!!!!!! і ти швидко одужуй і повертайся до гарних велоподорожей та поїздок! плюс до карми+++++))
Операція "Квадрокоптер"!

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 13.06.2017, 15:28:59 »
Є відео
https://www.youtube.com/watch?v=RAjYTxeyn_A


щоб не створювати аварійних ситуацій, легенько, не змінюючи траєкторії руху, накатом повертав вліво, думав
:D
« Останнє редагування: 13.06.2017, 15:47:00 від Tiger »

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 13.06.2017, 15:43:27 »
scratch
По відео Ви побачите, що я помітив, дав правіше щоб у Вас ліворуч мене було місце, але те, що Ви не дивитесь в ту сторону куда їдете я побачив надто пізно.

... Аж раптом з лівого боку влітає потік інформаційного сміття і автор з дитячим кріслом позаду...
Біда в тому, що Ви мене чомусь не помітили аж до моменту лайки.

на лайливого пана уваги дуже не звертав
Так мене ще не обзивали. :D Дякую за розуміння. 
Отак коли обидва учасника звертаують увагу не на те, що треба  катання на велосипеді перетворюється на контактний і бойовий вид спорту із застосуванням різних технік.


Того, що сталось вже не зміниш, а на майбутнє будьте уважнішим
Швидкого Вам одужання
« Останнє редагування: 13.06.2017, 15:58:34 від Tiger »

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 13.06.2017, 16:02:46 »
Мені скинули відео де під час руху колони на мене вже здійснювали замах  :D.

А причина таж сама 1хв 30 сек.
Велосипедист не дивтись куда рухається.
https://www.youtube.com/watch?v=I42v6Y4HjYM&feature=youtu.be&t=87

Offline scratch

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 13.06.2017, 16:07:32 »
Мені скинули відео де під час руху колони на мене вже здійснювали замах  :D.

А причина таж сама 1хв 30 сек.
Велосипедист не дивтись куда рухається.
https://www.youtube.com/watch?v=I42v6Y4HjYM&feature=youtu.be&t=87

до-речі, я теж звернув увагу на цей випадок, коли переглядав відео в пошуку... я б напевне все-таки пригальмував перед нею а не намагався випередити...

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 13.06.2017, 16:08:58 »
між іншим - бачив вас напевне - на великій швидкості з дитячим кріслом прикріпленим до велосипеда і дитиною по наших дорогах - аж страшно було....

Сумніваюсь. З кріслом на спідометрі максимум 25 з горба.