Тема: Велоподорож Тернопіль - мис Рока 2017  (Прочитано 9237 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 12.04.2017, 23:34:23 »
Планую поїздку Європою, з Тернополя до мису Рока що в Португалії. Старт на початку Серпня і до кінця Жовтня (правила шенген зони нажаль більше мені не дозволяють :) ). Орієнтовний кілометраж від 4000 до 5000 км, так як маршрут по ходу поїздки може коригуватись. Основна ціль поїздки Швейцарія (як на мене то невеличкий рай на землі) і Альпи тому просто не буде))
 
Приблизний маршрут: Тернопіль - Польща - Чехія - Австрія - Швейцарія - Франція - Іспанія - Португалія - мис Рока, далі котим до міста (якого залежить від того скільки залишилось вільних днів, як варіант Барселона) в якому віддаєм роверики перевізникам і з якого летимо в Польщу або, так як тоді вже буде літати до нас і Ryanair, то прямо у Львів. Більш детальніше не розписую бо є шо писати, та і навряд чи вдасться чітко дотримуватись спланованого.

Проживання в наметі, інколи в недорогих кемпінгах + кауч.

Бюджет поїздки: критичний мінімум 600 євро, а так щоб комфортно то близько 1000



Пару слів про себе: адекватний хлопчина 27-и років, загалом спокійний, врівноважений і палкий до пригод! Думка про таку поїздку виникла давно і потихенько готувався до неї, як результат хороший "кінь" і спорядження.
Нажаль серед друзів і знайомих не знайшлось кому скласти компанію, всі хотіли б і всі розуміють що це дуже круто але всі надзайняті життєвими перипетіями))

Якщо когось цікавит пишіть, зустрінемось обговоримо а може і разом поїдемо))

ПС: на фото долина Юнгфрау (Швейцарія)
« Останнє редагування: 03.05.2017, 13:22:55 від Robin van Kristy »

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 03.05.2017, 13:26:25 »
півтори сотні переглядів і що зовсім нікому не цікаво? сумно канєш...

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 03.05.2017, 17:47:44 »
судячи з претезенційного ніка тс навряд чи сам розуміє, про шо пише

саме просте питання - як ти в Європі будеш знати де іхати?
там тобі не здєсь, там доріг багато, а не так як між обласними центрами одна дорога - не заблукаєш

а мову якусь іноземну знаєш, окрім рускої матерної?
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 03.05.2017, 20:59:27 »
Руслан 75, ну особисто мені не потрібно їздити з людиною на горіхи щоб поїхати на 5000; якшо в дорозі не зійдемось то в кожного є свій ровер))
Катаю біля 5-и років, максимум на день було трохи за 200км, але я не марафонець і в поїздці планую їхати близько 100 в день.

Стечкин, бачу в Вас є якась неприязнь до мене ну так пишіть в приват, для чого тут показувати свою культуру.
Тепер по факту:
1) "саме просте питання - як ти в Європі будеш знати де іхати?
там тобі не здєсь, там доріг багато, а не так як між обласними центрами одна дорога - не заблукаєш" - є дороги для немоторизованого тз (http://www.eurovelo.org/routes/), є навігатор, є голова на плечах.
2) "а мову якусь іноземну знаєш, окрім рускої матерної?" - то в Вас така думка про всіх новачків на форумі? Працюю в IT сфері де англійська обовязкова.
3) "судячи з претезенційного ніка тс навряд чи сам розуміє, про шо пише" - тут я взагалі не зрозумів до чого це сказано, але то таке.
Якщо виділитись то охочиш хоч греблю гати а от порадити чи допомогти то як завжди…

Offline org100h

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 820
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Mondraker Dune R
    • Перегляд профілю
    • board.te.ua
« Reply #4 : 03.05.2017, 21:36:33 »
Стечкін звичайно своєму стилі :), но Стечкін якраз один з тих, хто ту саму Європу на ровері осилив вздовж і в поперек.
Якшо в когось питатися то якраз в нього.
Озеро суспеншн http://board.te.ua

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 03.05.2017, 21:44:49 »
200 км за день - досить середній результат і для тривалої велоподорожі аж ніяк не вирішальний

як вже надумався так далеко котити, треба мати відповідь хоч на такі питання:
1. самостійно здатен собі їжу готувати?
2. вел ремонтувати вмієш?
3. шо будеш робити, як дощ почнеться? а якщо дощі на 3 дні затягнуться?
4. годен надати собі найпростішу мед.допомогу? кліщів вмієш витягувати?
5. страшно не буде? )))
6. джіпіесом вмієш користуватися? який маєш? - в телефоні не годиться
7. скільки разів в житті ночував в наметі?
8. по Карпатах хоч раз їздив на ровіері?
9. яке маєш спорядження? намет, спальник, карімат, пальник і тп? хоч приблизно уявляєш кіко воно важить і як возити будеш?
10. ровер який? тут тре мати кастом


розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 03.05.2017, 21:54:23 »
Якщо виділитись то охочиш хоч греблю гати а от порадити чи допомогти то як завжди…

ніхто не зобовязаний тобі допомагати і нема чого апелювати до абстрактної несвідомої спільноти

для початку об"їдь навколо Карпат - хоч будеш знати на що здатен і чи воно взагалі тобі треба

розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 03.05.2017, 23:28:48 »
По тому шо є:
Ровер CUBE Touring gts (http://cubeukraine.com/ru/shop/view/turisticheskie-TRAVEL/Travel-City-white-4.html)посиланя на схожий, але з кращим обвісом
Палатка Marmot Traillight 2
Спальник Snugpak (до 0)
Килимок thermarest z-lite
Система для готування їжі Optimus Electra FE
Велобаул Снаряжение Мираж 60
Навігатор - планшет (передня втулка - динамо, планую від неї заряджати, друзі поможуть зробити перехідник). Планую причепити його на передню сумку на рулі - і під рукою і великий екран. Чому так проти таких девайсів?
Ну і дрібниці: компактний душ від seatosummit, павербанк на 20000, одяг відповідний (і дощовик, і мембрана, велошорти), потужна фара на акумах, аптечка
Може шо забув, шо ше треба критично в дорозі?
« Останнє редагування: 03.05.2017, 23:47:01 від Robin van Kristy »

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 04.05.2017, 02:04:57 »
імхо за реально меньші гроші можливо скласти простий ровер з 24 передачами замість 7 в планетарці і рігідною вилкою.
аморту в європі просто нема що амортизувати, рігід набагато краще котить, менше важить і не вимагає обслуговування.

для чого 2-місний намет?
є одномісні мало не вдвічи легше і дешевше

то саме пальник+баняк

надувний каремат не є добре, проколеш і викинеш, а пєнці нічого не загрожує і важить менше

GPS саме краще звичайний гармін на 2-х батарейках АА - він стартує мало не вдесятеро скорше і батарейки є в кожному магазині

а планшет то є комп, там акум швидко сідає, бо одночасно в фоні працюють купа процесів, які взагалі не повязані з навігацією

фара для чого? не будеш же вночі іздити
то в Тернополі можеш собі вночі десь погасати, а в поході саме краще налобний ліхтарик щоб туалетний папір знайти в наметі


щодо душу - в річці мийся, літом же їдеш
на крайняк можеш в кемпінгу надурняк помитися
я сам не пробував, а взагалі схема така - на кемпінгу беруть гроші за ночівлю, тобто ховаєш ровер в корчах, йдеш на територію кепмінга і миєшся в душі
або привязав до гілки пластикову пляшку з водою, відкрутив трохи корок, встав знизу і помився

критично, шо в бундесі кліщив нємєряно і тре з тим шось робити...

розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #9 : 04.05.2017, 08:48:56 »
Офігіти, майже адекватний стєчкін  :o .
Реально, по всіх питаннях радив би його послухатися, бо мудак мудаком, але обїздив чимало. І найдієвіша з його порад це проїхатися карпатами на днів 5. Бо перші два дня то у всіх купа сил і енергії, а далі запал сідає як батарейка китайська. Краще реально компанію обкатати в меншій поїздці. Бо у кожного свій темп, свої вподобання і свій характер. До одного місця поїздка коли один рванув вперед як рисак, а другий плететься як ішак. Бо група має їхати плюс-мінус разом на випадок якщо щось станеться.
Доречі на рахунок надувного керемата старий хрич правий, якраз на днях чув як хтось розповідав про пригоди друга з таким. Здається Олег Третій(ну бо їх розвелось вже забагато) розповідав про похід карпатами і про 3 проколи за 2 дня  :D
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #10 : 04.05.2017, 10:39:04 »
А, і ще. Про динамовтулку. Я фізику звісно забув багато, але памятаю що чим більше навантаження тим важке крутитися генератору. А планшет їсть 1-1.5А. А це чимало. Тобто чи не буде такого що підключивши планшет заряджатися від динамовтулки тобі прийдеться витрачати значно більше сил на педалювання. Це все звісно теоретика, але краще провір в реалі, розженись до певної швидкості і їдь накатом, зауваж скільки проїдеш,потім підключи планшет до динамовтулки і повтори дослід. Бо якщо планшет зїдатиме весь накат то ну його нафіг таку зарядку.
 В якості заміни повноцінному гарміну можна пошукати по друзях старі Нокії Люмії 520. там батарея 1400мАг але навіть її вистачає на годин 6-8 безперервного GPS трекання(я своєю трекаю велопоїздки) при нормальній роботі телефона. Якщо відключити GSM-звязок то і того більше можна буде витягнути з одного заряду батареї.
Ну і офлайн карти є по кожній окремій країні у Віндовсі. Сам GPS модуль дуже швидкий і точний. Може просто це ще GSM-позиціонування помагає, але реально за 2-4 секунди знаходить місцеположення.
Тому якщо у когось є такий старий звірьок то можна взяти як заміну гарміну.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 04.05.2017, 14:12:26 »
Стечкин, є декілька питань
1) по проживанню. Планую таборитись більшість часу поза кемпами так як бюджет не дає розгулятись (особливо в швейцарії де кемп від 20 євро), де і як знаходити місця для ночівлі? так шоб нічого не порушувати і мене не ганяли посеред ночі але шоб і зовсім не в корчах темних. Читав різні форуми: хтось каже шо тільки кемп а хтось і в міських парках ставав і все норм. Може пробувати йти на контакт з місцевими і питатись в них на ночівлю на їхній території (заодно понагліти і підзарядитись), маєте може такий досвід? ше думав за кауч, в мене друзі їздять (не ровером) і часто знаходять людей які готові прийняти, хоча бувають неадеквати та і проблема що про таке як правило домовляються заздалегідь.
PS: ше друзі розказують шо заїжали в кемпи після того як адміністрація закривається (десь 21-23:00) і раненько (до 7-8) зїжали, а якшо зранку і ловили то чемно кажеш шо пізно приїхав нікого не було і готовий заплатити зараз
2) харч. Є дешева мережа супермаркетів Lidl, планую в них закуплятись, впринципі ж буде час врожаю то надіюсь овочі/фрукти будуть і так дешевими а може і нахаляву можна назбирати (в Італії наприклад те шо на землі під деревом можна сміло брати). На скільки часу брати харч? на день/два/три шоб часто не їздити по магазинам але і не тягнути на собі багато, та і якшо буду один то як з ровером коли йдеш купувати шоб не потянули? баул і все цінне з собою а ровер? везти важкий ю-лок замок не хочеться (хоча і він не дає 100%)?
« Останнє редагування: 04.05.2017, 18:49:39 від Robin van Kristy »

Offline anticvariat

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 34
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 04.05.2017, 18:11:47 »
молодець, пробуй, повинно бути дуже цікаво, як би мав вільні кошти то склав компанію;)
бажаю успіху і цікавих вражень від пригод, потім не забудь звіт зробити 8)
MTB WINNER

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 05.05.2017, 12:28:38 »
з того шо сам знаю

1. ночівля в кемпінгу 7-12 євро якщо просто поставити намет. в кімнаті\кунгу 20-25 євро. на кемпінгу є душ, умивальник, пральна машина і газова плита. можна відійти 200 метрів, поставити намет в корчах, потихеньку зайти на кемпінг і помитися в душі.
в європі як стемніє народ не шастає напідпитку по дворі шукаючи пригод і до кого доїбатися, а вдома дивить в дебілятор.
так шо можна десь в корчах заникатися і переночувати.
один раз я блуканув в Базелі - Швейцарія, було вже 23 години і ночував посеред міста на між якоюсь церквою і школою
аналогічно в Пассау (німці)- приїхав вночі поїздом, доки знайшов дорогу була перша ночі то спав на околиці міста під якимось балконом
в Діжоні (Франція) мусив дочекатися поїзда який зранку, а на ніч вокзал зачиняють. лишив ровер на велостоянці, знайшов на привокзальному майдані кущі висотою десь 50 см, постелив між ними карімат і переночував в спальнику
в швейцарії не євро а їхні франки. я мав євро і не міняв, бо швейцарія мала країна, проїхав за 2 дні

2. ціни в всіх магазинах приблизно однакові, але купувати в шопі продукти і готувати самому виходить разів в 10 дешевше, ніж в кафе істи. типа 5 євро проти 50 в день.
продукти коштують трохи дорожче ніж в нас, але не критично - до 50%. тільки хліб в рази дорожчий
Австрія, німці - магазини є в кожному великому селі. в Швейцарії не знаю. в Франції магазинів мало, супермаркети в містах і на трасах.
такого як в нас - магазин на кожній автобусній зупинці - точно нема.
як правило під магазином є велопарковка.
Велосипед з баулом навряд чи хтось буде красти, а вот щось витягти з баула можуть. в мене так GPS вкрали.
так що гроші, документи, електроніку тримай біля себе.
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 09.10.2017, 13:58:41 »
Ну ось і повернувся)) Їздив один і чесно кажучи не жалію. Рівно 2 місяці крутив до мису. Згодом напишу фотозвіт