Тема: Велогеокешинг по Криму 1-а спроба  (Прочитано 2583 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 01.04.2012, 02:33:37 »
Так історично склалося, що на протязі останніх 10 років, кожен рік, за деякими виключеннями, я з сімє'ю їзжу відпочивати на море в Феодосію на машині. Після перебування на пляжі більше 3-ох днів мене починає від нього тошнити, і я на день-два роблю яку небудь туристичну вилазку. За попередні роки побував вже на всіх вартих уваги маршрутах, що пропонують турфірми. Після цього об'їздив і обходив ще багато чого сам і з дочкою, яка вже підросла.
Минулої зими наткнувшись на статтю про геокешинг (коротко що це таке можете прочитати тут http://shpryha.te.ua/index.php?topic=6900.msg49537#new) вирішив спробувати свої сили під час літньої відпустки. Скачавши базу даних з точками по Криму з сайту http://www.geocaching.su/ вибрав в околицях Феодосії 3 точки:
•   Двуякорная бухта [TR/641]
•   Конденсатор Зибальда [TR/6259]
•   Маяк на мысе Святого Ильи [TR/3490]
Всі вони розташовані в районі хр. Тепе-Оба на вершині якого розташовані величезні білі кулі метеостанції (і як виявилось військові частини). Взявши на прокат велосипед (щось безродне на 21 передачу) по 10 грн. за годину, озброївшись GPSMAP-60, описом тайників і 1 л. води в 15-00 відправився на пошуки по такому маршруту

 На перших 8-и км. маршруту набір висоти склав 300 м, по досить нормальному асфальту. На вершину хребта виїхав за півгодини з одною зупинкою. Знайшовши місце з'їзду з траси Феодосія-Орджонікідзе попав на грунтову дорогу. На вершині дув досить свіжий вітер і з'явилися хмари, так що жара мені не заважала. Звідси відкрилися гарні краєвиди на Карадаг

Першим по маршруту був [TR/641], він знаходився на краю молодої соснової посадки. Знайшов його досить швидко по фото з опису. Відсунувши пару камінців під деревом знайшов перший в своєму житті "клад".


Акуратно його витягнув і розложив для ревізії вмісту

Зробив запис в журнал тайника і обмінявши ароматизовані сірники на невеличкий ніж, спакував все назад. Місце для закладки вибрано дуже вдало, тут буває дуже мало людей, зате звідси відкривається дуже гарний вигляд на Двуякірну бухту

Ну ладно часу мало, невідомо що далі. Наступним по маршруту мав бути Конденсатор Зибальда, причому судячи з карти недалеко. Насправді недалеко виявилась ось така оптимістична табличка

а дорога вперлась в ворота військової частини. Вернувся назад метрів 100, знайшов дорогу, яка обходить частину зліва. Проїхавши через дачні ділянки попав в досить густий ліс з вузькою, але добре вкатаною дорогою, причому з правої сторони "енцефалітні" таблички висіли через кожні 30-50 м.,а  зліва не було ні одної (якісь дивні кліщі).Дорога пішла з легким нахилом вниз, рвонув тримаючись лівої сторони, щоб справа до мене не дотягнулись "енцефалітні" лапки. Глянувши на GPS зрозумів, що точка лишилась позаду на 70 м. Повернувся назад, так і є в 5 метрах від дороги в густому чагарнику під охороною ненажерливих кліщів знаходиться Конденсатор Зибальда це така велика, кругла 20 м в діаметрі чаша для конденсації води, що в умовах Криму було дуже актуально.

Облазивши навколо по периметру в кущах кругів 5 і заглянувши під кожен камінець, я не знайшов нічого, не помогли ні опис, ні фото. Потративши хвилин 20 на пошуки вирішив їхати далі. Зате була знайдена відповідь на загадкове скупчення енцефалітних кліщів - всі таблички стояли в кущах які огороджували військову частину, їх поставили щоб поменше народу там лазило.
Поїхав далі, ліс скоро скінчився і дорога пішла по голому хребту, зліва ще якась військова частина, справа нехилий обрив до моря. Ровер летить на спуск, тільки встигаєш гальмувати. Попетлявши по хребту і потикавшись в різні військові об'єкти попав нарешті на мис Іллі. Тайник знаходиться метрів 200 в стороні від залишків маяка і від дороги, щоб його не розпотрошили "непосвячені". Знайшов його швидко по фото, цікавого всередині нічого не було, зробив тільки запис в журналі. Полюбувався зверху Феодосійською бухтою і рвонув вниз.
Весь маршрут вийшов 20 км на все разом з "розкопками" пішло 2,5 години. По рельєфу вийшло щось таке

Сподобалось дуже, особливо на ровері, пішки це було би не так динамічно, а на машині там не проїдеш - вояки дороги перерили в деяких місцях.
На наступну поїздку запланував собі ще 6 точок в районі Коктебель - Судак, але там прийдеться трохи по скалам полазити.
« Останнє редагування: 01.04.2012, 18:42:31 від Avanar »

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #1 : 01.04.2012, 12:50:17 »
Для цієї штуки гарантовано тре мати навігатора?
В наступному житті певно буду качкою...

Offline A.F.C.

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Карма: +27/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 01.04.2012, 13:01:04 »
Хм, файно, сам би так хтів. Тре буде колись спробувати.